budzinski@klblegal.cz

+420 775 719 359

Může se člen orgánu společnosti nechat při výkonu funkce zastoupit?

2. 7. 2022

Člen orgánu společnosti se může nechat zastoupit při výkonu funkce, ale pouze pro jednotlivý případ, a to jiným členem orgánu. Nelze tedy připustit generální nebo obecné zastoupení pro výkon činnosti voleného člena orgánu. Člen orgánu společnosti musí své povinnosti vykonávat osobně a nikoliv, tím, že obecně zmocní jinou třetí osobu, aby vykonávala jeho povinnosti.

Tedy například pokud bude zasedání představenstva, může člen, který se objektivních a omluvitelných důvodů nemůže zúčastnit jednání, např. protože je hospitalizován, pověřit jiného člena představenstva, aby na jednání jeho osobu v konkrétní záležitosti (nikoliv obecně) zastupoval.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Petr Budzinski

Petr je zkušený právník s 20 letou praxí a rovněž insolvenční správce. Je rovněž zakládajícím společníkem společnosti KLB Legal. Petr se specializuje na individuální poradenství klientům s cílem najít nejlepší řešení pro konkrétní případ.

Související články

Společenská smlouva společnosti s ručením omezeným – co doplnit?

Společenská smlouva společnosti s ručením omezeným – co doplnit?

Obecných vzorů, jak by měla vypadat společenská smlouva je nepřeberné množství. Ne vždy je však ideální vzorová smlouva. Určitě doporučujeme, aby se společníci zamysleli minimálně nad některým body a vytvořili si tak společenskou smlouvou, která přesně kopíruje jejich...

Pojištění – právní pomoc

Pojištění – právní pomoc

Proč vyhledat právní pomoc v případě nespokojenosti s pojišťovnou? V případě uplatnění nároku na pojistné plnění vzniká konflikt zájmů mezi pojištěným a pojišťovnou. Pojištěný chce získat maximální prospěch z pojištění. Pojišťovna je podnikající osobou, jejíž zájem je...

Účinnost smlouvy o převodu podílu v s.r.o.

Účinnost smlouvy o převodu podílu v s.r.o.

Podle § 209 zákona o obchodních korporacích musí mít smlouva o převodu podílu písemnou formu s úředně ověřenými podpisy. A Převod podílu je vůči společnosti účinný doručením účinné smlouvy. Je nutné rozlišovat účinnost smlouvy mezi stranami smlouvy, ta nastává již...