V případě, že se podnikatelé rozhodnou, že budou vzájemně spolupracovat, tak by rovněž měli myslet i na uspořádání vzájemných práv a povinností.
Strany by si měly ve smlouvě určit druh a rozsah spolupráce, jednoznačně si určit odměnu za takovou spolupráci a její splatnost, dobu spolupráce, upravit si mlčenlivost a konkurenční doložku a sankce, pokud některé ze stran nedodá plnění, ke kterému se zavázala.
Smlouva je pak právně závazná a strany se mohou domáhat splnění povinností dle smlouvy. Velice často bývají takové smlouvy uzavírány příliš obecně nebo pouze v ústní formě a pak v případě sporu mezi stranami dochází k situacím, kdy si buď už strany přesně nepamatují na čem se dohodly nebo si obsah vykládají, tak jak jim zrovna vyhovuje. Proto u všech vztahů mezi podnikateli, kdy dochází k plnění, které není zanedbatelné nebo při kterém by mohlo dojít k zneužití důvěrných informací, doporučujeme uzavření písemné smlouvy, ve které budou jasně a precizně upravena práva a povinnosti mezi stranami a budou stanoveny sankce za porušení smlouvy.
Smlouvu Vám připravíme na mírů ihned poté, co s Vámi probereme rozsah očekávaných práv a povinnosti mezi stranami. Většinou je možné vše vyjasnit emailem, kdy Vám zašleme dotazy nebo krátkým telefonátem.
0 komentářů