info@klbreal.cz

+420 775 719 359

Licenční smlouva – chraňte svoje inovace a nápady

Licenční smlouvy se často používají k tomu, aby pomohly majitelům podniků dostat jejich produkt nebo koncept ke spotřebitelům nebo jiným podnikatelům. Licenční smlouva je klíčem k předání práv na duševní vlastnictví do rukou těch, kteří se s vámi chtějí spojit na cestě k úspěchu a zároveň Vás bude chránit před zneužitím Vašich nápadů a inovací.

Licenční smlouvou poskytuje poskytovatel nabyvateli oprávnění k výkonu práva duševního vlastnictví (licenci) v ujednaném omezeném nebo neomezeném rozsahu a nabyvatel se zavazuje, není-li ujednáno jinak, poskytnout poskytovateli odměnu.

Předmětem licenční smlouvy je například právo užívat originální řešení, software, literární, umělecké dílo, vynález atd.

Licenční smlouva se nejčastěji používá, pokud jedna osoba vlastní obchodní koncept, software, aplikaci nebo nový produkt, který chce uvést na trh s pomocí druhé strany. Licenční smlouva umožňuje jinému podniku přístup k použití tohoto licencovaného majetku.

V licenční smlouvě je vhodně minimálně upravit:

 • zda je licence výhradní nebo nevýhradní
 • přesné určení odměny za poskytnutí licence
 • územní rozsah licence
 • určení, zda je nutný následný souhlas poskytovatele v případě prodeje závodu
 • způsob a rozsah předávané dokumentace nutné k výkonu licence
 • stanovení rozsahu povinnosti mlčenlivosti
 • určení doby trvání licence
 • podrobný popisu způsobu užívání licence

Náš tým zkušených právníků je připraven Vám pomoci překonat právní výzvy spojené s licenčními smlouvami. Dejte svým inovacím šanci, kterou si zaslouží, a spojte se s námi ještě dnes!

2 Komentáře

 1. Aleš

  Dobrý den,

  obracím se na Vás s dotazem ohledně sepsání předžalobní výzvy.

  Společnost si objednala grafické služby za které nezaplatila a navíc tyto práce vědomě použila / používá. Fyzická smlouva nebyla uzavřena, avšak eviduji velice detailní komunikaci ze které vše vyplývá (e-mail, e-pošta, mobil).

  Jaká by byla prosím cena a jaké podklady budete potřebovat k sepsání této výzvy?

  Děkuji,

  Odpovědět
  • Petr Budzinski

   Dobrý den,
   Sepsání předžalobní výzvy je možné. S ohledem na skutečnost, že se jedná o autorské dílo, tak je možné žádat nejen zaplacení, ale i zákaz užívání a další nároky podle autorského zákona.

   K výzvě potřebujeme základní údaje, kdo komu co tj. Vaše údaje, jejich údaje, co bylo předmětem dohody a časové údaje tj. zadání práce, zhotovení, vystavení faktury, případné výzvy k úhradě. U dlužné částky ještě potřebujeme splatnost (plus doklad, kdy jim byla doručena faktura) kvůli úrokům z prodlení. Nebo nám můžete nafotit co k tomu máte a my si už ty údaje dohledáme a pokud by něco chybělo tak se ozveme.

   Cena je za výzvu 1500,-Kč plus DPH, musíme tam kromě výzvy ještě udělat plnou moc a výzvu pak posíláme od nás z datové schránky advokátní kanceláře.

   S úctou

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Smlouva o dílo a na co si dát pozor

Smlouva o dílo a na co si dát pozor

Přemýšlíte o uzavření smlouvy o dílo? Než se do toho pustíte, je důležité si uvědomit, že smlouvy o dílo jsou složitou právní problematikou, která může mít velký dopad na vaše práva a povinnosti.    Náležitosti smlouvy o dílo, kterým je potřeba věnovat...

Ochrana obchodního tajemství – klíč k vašemu podnikání

Ochrana obchodního tajemství – klíč k vašemu podnikání

V současné době, kdy informace představují jeden z nejcennějších aktiv vaší firmy, je ochrana vašeho know-how, obchodního tajemství a důvěrných informací nezbytná pro udržení konkurenční výhody. Co je obchodní tajemství? Obchodní tajemství zahrnuje cenné informace,...